Jednego z powszechniejszych schorzeń – nietrzymania moczu – doświadcza średnio co dziesiąty Polak. Częściej dotyka kobiety, szczególnie po okresie menopauzy, ale również po porodzie. Występuje czasowo po operacjach i zabiegach określane jako inkontynencja, czyli niekontrolowane wydalaniu moczu lub kału. Niestety, chorobie tej towarzyszy często wstyd, z powodu którego nie podejmujemy żadnych działań. A podobnie jak w przypadku innych chorób, również tych przewlekłych, po przeprowadzeniu badań możliwa jest skuteczna terapia: poprzez leki i ćwiczenia. Komfort życia podnoszą też odpowiednie akcesoria higieniczne. Zaleca się w tych wypadkach stosowanie pieluch anatomicznych lub specjalistycznych wkładek urologicznych.

Kiedy zdecydować się na majtki siatkowe?

Kojarzymy często pieluchy lub wkładki dla osób dorosłych z tymi grubymi i niewygodnymi, stosowanymi u dzieci. Boimy się, że będą się przemieszczać w trakcie ruchu lub będą widoczne poprzez warstwy ubioru. Ale asortyment artykułów higienicznych dla dorosłych jest dziś bardzo szeroki, dostępne są różne modele pieluchomajtek i wkładek, a także innych dodatkowych elementów poprawiających komfort codziennego życia. Elastyczne majtki siatkowe są dobrą alternatywą dla zwykłej bielizny, która może niewystarczająco podtrzymywać wkładki czy pieluchy. Majtki siatkowe idealnie dopasowują się do ciała. Zapewniają dyskrecję, nawet przez cienką sukienkę nikt nie zauważy linii pieluchomajtek lub wkładki. Dodatkowo mogą też modelować sylwetkę ze względu na swoją rozciągliwość.

Wygoda użytkowania

Majtki siatkowe są wielorazowe, należy je prać regularnie w pralce w zalecanej temperaturze, a zachowają swoje właściwości i nie będą się deformować. Bardzo istotne jest regularne dbanie o higienę i niedopuszczanie do kolejnych stanów zapalnych. Materiał, z którego są wykonane, a także krój gwarantują wygodę i swobodę ruchu, zatem bez problemu można ich używać również podczas uprawiania sportu. Specjalny sposób szycia szwów sprawia, że majtki nie będą uciskać i wżynać się. Zalecane są również dla alergików, ponieważ nie powodują podrażnień. Wybierając majtki siatkowe, należy dokładnie zmierzyć swoje wymiary i zgodnie z tabelą rozmiarów wybrać odpowiedni model dla siebie.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.