Wiele osób w różnym wieku boryka się z problemem nietrzymania moczu. Często jest to spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy, bo to one zajmują się zaciskaniem cewki moczowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie świadomie kontrolować proces oddawania moczu.

Powstawaniu tej przykrej dysfunkcji sprzyjają takie czynniki jak np.: podeszły wiek, zmiany hormonalne, porody naturalne, ciężka fizyczna praca, obniżenie narządów płciowych, a nawet coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach otyłość. Nietrzymanie moczu może być również objawem towarzyszącym wielu innych chorób: Alzheimera, cukrzycy, stwardnienia rozsianego czy (w przypadku mężczyzn) schorzenia gruczołu krokowego. Wiele osób cierpiących z powodu tej przypadłości nie wie, jak sobie z nią radzić, co najczęściej prowadzi do wycofania się z życia towarzyskiego i społecznego. Jak sobie radzić w codziennym życiu, jeżeli nie jesteśmy w stanie kontrolować oddawania moczu? W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalne wkładki urologiczne.

Czym są wkładki urologiczne i jakie są ich zalety?

Wkładki urologiczne przypominają duże podpaski, które (w zależności od modelu) swoim kształtem są dopasowane do anatomii kobiecego lub męskiego ciała. Zwykłe podpaski nie sprawdzają się w przypadku nietrzymania moczu, ponieważ ich chłonność jest niewystarczająca. Wkładki urologiczne wykonane są z materiału zapewniającego maksymalną chłonność, dzięki czemu rewelacyjnie zabezpieczają przed przeciekaniem i gwarantują komfort wynikający z ciągłego poczucia suchości. Zabezpieczają delikatną skórę miejsc intymnych przed bolesnymi podrażnieniami i odparzeniami, zapewniając jej możliwość swobodnego oddychania. Do ich atutów należy zaliczyć także skuteczne redukowanie nieprzyjemnego zapachu, który powstaje na skutek rozwoju bakterii obecnych w moczu. Dzięki temu osoba zmagająca się z problemem nietrzymania moczu zyskuje pewność siebie i bez poczucia wstydu może uczestniczyć w życiu społecznym. Można je stosować bez obawy o powstanie reakcji alergicznych skóry, ponieważ elementy lateksowe zostały w nich zastąpione elastyczną przędzą, która jest hipoalergiczna.

Wróć do bloga

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.