Łóżko rehabilitacyjne jest ważnym elementem przy rekonwalescencji pacjenta. Służy nie tylko podniesieniu komfortu życia dla osób chorych i niepełnosprawnych, ale przede wszystkim ma przynosić ulgę i przyspieszać proces rehabilitacji. W związku z tym warto rozważyć zakup lub wypożyczenie wysokiej jakości łóżka. Jedną z najwygodniejszych opcji będzie elektryczne łóżko rehabilitacyjne.

Podstawowe zalety łóżek sterowanych elektrycznie

Decydując się na łóżko rehabilitacyjne wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać wariant regulowany manualnie czy wersję elektryczną. Coraz częściej wybierana jest druga opcja, a ma to związek z wieloma unikalnymi cechami. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne są przede wszystkim wygodniejsze w użytkowaniu dla pacjentów. Praktycznie wszystkie modele posiadają dokładną regulację wysokości leża, kąta nachylenia oparcia pleców i nóg, a także regulację barierek. Część ustawień pomaga na samodzielne funkcjonowanie, co jest niezwykle ważnym udogodnieniem dla osób chorych, niepełnosprawnych czy długotrwale unieruchomionych.

Inną istotną zaletą jest to, że elektryczne łóżka lepiej zapobiegają powstawaniu odleżyn i obrzęków, które niejednokrotnie bywają dużym problemem. Dzięki nowym technologiom można temu zapobiec, bowiem elektryczna regulacja pozwala na częstsze zmiany pozycji. Dodatkowo zachowanie większej motoryczności pacjenta, może znacznie przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Warto również dodać, że elektryczne łóżka rehabilitacyjne są łatwe w obsłudze. Mogą być np. sterowane pilotem, za pomocą którego ustawienie jest intuicyjne i nie wymaga użycia siły – tak jak czasem bywa przy wariantach manualnych.

Sprzęt medyczny a kwestie finansowe

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne jest nieco droższą opcją od wersji regulowanej ręcznie – aczkolwiek znając zalety sterowania elektrycznego, jest to warta do rozważenia inwestycja. Co więcej, zachęcamy dowiedzieć się o dofinansowaniach na zakup sprzętu medycznego, które są uwzględniane przez większość sklepów medycznych – niezależnie czy zamówienie jest składane stacjonarnie czy online. Oprócz tego istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego, co jest szczególnie korzystne w przypadku krótkotrwałej rehabilitacji.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.