Sortowanie

Medi – sklep online

Prowadzony przez nas sklep online proponuje wysokiej jakości produkty marki Medi. To firma, która specjalizuje się między innymi w produkcji pończoch oraz rajstop uciskowych z serii Mediven dedykowanych osobom zmagającym się z chorobami żylnymi i dla kobiet w ciąży. Zapewniają wysoki komfort noszenia i pomagają w zmniejszaniu opuchlizny kończyn.

Rozwiń opis
Choroby żył są powszechnym problemem dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn, często już przewlekłym, zbyt późno zdiagnozowanym i leczonym. Najczęściej są to:

  • pajączki,
  • żylaki,
  • zapalenie żył.

Predyspozycje do nich zazwyczaj są genetyczne, jednak czasami wpływ na nie mają także czynniki zewnętrzne jak np. wielogodzinne stanie lub siedzenie w pracy, nadmierne kilogramy, brak codziennej aktywności fizycznej. Ryzyko pojawienia się żylaków zwiększa także ciąża. Rosnące dziecko uciska bowiem na żyły w miednicy i nawet niewielkie zmiany mogą szybko się powiększyć.

Pierwsze objawy świadczące o tym, że zaczyna się kłopot z niewydolnością żylną to m.in. spuchnięte kostki, zmęczone i ociężałe nogi, mrowienie.

Poznaj działanie pończoch i rajstop Mediven marki Medi

Z powyższych powodów ogromne znacznie ma leczenie zachowawcze żył, dzięki któremu można poprawić stan zdrowia. Polega ono na zastosowaniu terapii kompresyjnej oraz ruchowej. Oferowane w naszym sklepie online produkty uciskowe w odpowiedni sposób wywierają nacisk na rozszerzone żyły. W ten sposób zastawki żylne odzyskują zdolność zamykania się, a co za tym idzie, przepływ krwi odbywa się w prawidłowym kierunku, czyli do serca.

Taką kompresję zapewniają medyczne pończochy i rajstopy uciskowe Mediven. Ich regularne noszenie może zapobiegać tworzeniu się nowych żylaków oraz pozwala kontrolować istniejącą chorobę żył. Zbagatelizowana może postępować, co w konsekwencji często prowadzi do pojawienia się jej przewlekłej postaci. Używanie produktów Medi zwiększa szansę na zapobiegnięcie pogorszeniu się stanu zdrowia.

Podejmując więc działania zapobiegawcze, można skutecznie przeciwdziałać zmianom żylnym. Poza samymi rajstopami i pończochami Mediven nasz sklep oferuje także specjalne akcesoria ułatwiające ich zakładanie.