Sortowanie

Pomiar ciśnienia tętniczego i pulsu przy pomocy profesjonalnych ciśnieniomierzy (np. marki Microlife) pozwala na wczesne zdiagnozowanie wielu groźnych dla zdrowia chorób, w tym nadciśnienia tętniczego. Na poniższej stronie prezentujemy dobrej jakości urządzenia pomiarowe, idealne do użytku domowego. Sprawdzą się one także m.in. w przychodniach medycyny rodzinnej.

Rozwiń opis
To zarówno modele automatyczne, półautomatyczne, jak i klasyczne, manualne z pompką i zegarem. W przypadku ciśnieniomierzy do ręcznego pomiaru, w zestawie zawsze można znaleźć:

  • mankiet o długości 25-40 cm,
  • stetoskop,
  • manometr zintegrowany z gruszką,

Są to urządzenia bardzo proste w obsłudze. Dokładność pomiaru wynosi w ich przypadku +/- 2 mmHg, a współczynnik spadku ciśnienia: 2-3 mmHg/sekundę. Mają one 2-letnią gwarancję.

Który ciśnieniomierz Microlife wybrać?

Dostępne na poniższej stronie ciśnieniomierze to produkty:

  • manualne,
  • półautomatyczne,

Kierując się wygodą użytkowania, najlepiej wybrać ostatni typ urządzeń, ponieważ wystarczy założyć na ramię mankiet i uruchomić sprzęt. W tym przypadku zaawansowana elektronika automatycznie dokona bardzo dokładnego pomiaru. Ciśnieniomierz automatyczny firmy Microlife ma wiele innych zalet. Jest wyposażony w funkcję zapisywania ostatnich kilkunastu lub kilkudziesięciu wyników (zależnie od wybranej wersji). To idealny produkt do używania w warunkach domowych, zarówno dzięki prostocie obsługi, jak i niewielkim rozmiarom. Wersja półautomatyczna wymaga ręcznego pompowania mankietu, lecz ma czytelny cyfrowy wyświetlacz.

Wybierając urządzenie dla seniora, warto postawić na model z dużym wyświetlaczem, aby wyniki pomiaru były dobrze widoczne nawet dla osób z nieco gorszym wzrokiem. Ciśnieniomierz automatyczny pokazuje dane uzyskane za pomocą metody oscylometrycznej, w której mierzy się ciśnienie skurczowe, rozkurczowe i puls. Wystarczy założyć mankiet i wcisnąć przycisk, by po chwili uzyskać wyniki przeprowadzonego badania. W przypadku aparatów zegarowych (sfigmomanometrów) tętno jest sprawdzane za pomocą słuchawek lekarskich, co wymaga nieco wprawy oraz doświadczenia.

Zalety ciśnieniomierza Microlife

Automatyczne ciśnieniomierze Microlife mogą wykrywać arytmię serca, dlatego są nieocenione w kontrolowaniu stanu zdrowia w warunkach domowych. Objawy tych zaburzeń funkcjonowania mięśnia sercowego mogą być niezauważalne w początkowej fazie choroby. Regularny pomiar ciśnienia i pulsu profesjonalnym urządzeniem pomaga zapobiegać jej rozwojowi oraz wykrywać inne poważne schorzenia.

Prezentowane aparaty mogą być zasilane bateriami lub akumulatorkami, które wygodnie ładuje się ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Wiele modeli ciśnieniomierzy prezentowanych na poniższej stronie wyposażono we wskaźnik zużycia baterii, zatem można na bieżąco kontrolować, czy jest potrzeba wymiana źródła zasilania. Jeden zestaw wystarcza na wykonanie około 920 pomiarów, więc są to niezwykle oszczędne urządzenia.

W zależności od kupionego modelu klient otrzymuje 2-,3- lub 5-letnią gwarancję na produkt. Prosta konstrukcja i użycie dobrej jakości materiałów zapewniają jednak dużą trwałość i bezawaryjne działanie przez długi czas. W związku z tym ciśnieniomierz Microlife może być godną uwagi inwestycja na lata.

W jakich warunkach sprawdzają się ciśnieniomierze firmy Microlife?

Większość aparatów pomiarowych jest przystosowana do pracy w temperaturze 10-40 ˚C (50-104 ˚F). Taka rozpiętość pozwala na korzystanie z nich w miejscach, w których jest zarówno bardzo chłodno, jak i wyjątkowo gorąco. Można przechowywać je w zróżnicowanych warunkach termicznych: od -20 do 55 ˚C (-4 do 131 ˚F). Ciśnieniomierze marki Microlife działają prawidłowo przy wilgotności względnej w granicach 15-95%. Są to zatem uniwersalne urządzenia, które praktycznie zawsze pozwalają uzyskać precyzyjny pomiar ciśnienia.

Bardziej zaawansowane technicznie automatyczne modele mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i placówkach medycznych. Są proste w obsłudze, ale przede wszystkim bardzo precyzyjne w swoim działaniu. Z kolei korzystanie z ciśnieniomierza manualnego wymaga wiedzy i wprawy, ponieważ niezbędna jest umiejętność obsługi stetoskopu i odczytania za jego pomocą pulsu.

Najlepsze ciśnieniomierze w Polsce

Oferowane urządzenia są produkowane przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, dlatego są trwałe, niezawodne, a do tego wyglądają estetycznie. Każde z nich zostało poddane badaniom klinicznym potwierdzającym deklarowane właściwości i precyzyjność pomiaru. Są one zgodne między innymi z następującymi normami:

  • EN 1060-1/-3/-4,
  • IEC 60601-1m,
  • IEC 60601-1-2 (EMC)m,
  • IEC 60601-1-11.

Wybierając ciśnieniomierz Microlife klient ma pewność, że otrzymuje najlepsze urządzenie, które cieszy się doskonałymi opiniami między innymi na polskim rynku. Wszystkie urządzenia objęte są długą gwarancją producenta, a w zestawie zawsze znajduje się czytelna instrukcja obsługi i wszystkie akcesoria niezbędne do wykonywania pomiarów w warunkach domowych.