Sortowanie

Proponowane przez nasz sklep internetowy specjalistyczne inhalatory Microlife wykorzystuje się jako wsparcie w leczeniu wielu różnych chorób górnych dróg oddechowych. Umożliwiają aplikowanie lekarstw metodą wziewną, która w wielu przypadkach ma przewagę nad podawaniem preparatów drogą doustną czy pozajelitową. Dzięki minimalnemu stężeniu środka farmakologicznego we krwi można w ten sposób znacząco ograniczyć niepożądane działania ogólnoustrojowe oraz szybciej osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. W przygotowanej ofercie dostępne są różne modele – zarówno tłokowe, jak i kompaktowe. Oprócz tego można się u nas wyposażyć w zestawy akcesoriów do nich, w tym np. maski, ustniki czy filtry. Każde z tych urządzeń jest proste w obsłudze oraz pozwala na podanie leku w wygodny i bezpieczny sposób – w postaci wziewnej.

Rozwiń opis

W jaki sposób działa inhalator Microlife?

Są to przenośne inhalatory, które generują delikatną mgiełkę składającą się z cząsteczek wody, jonów (prozdrowotnych pierwiastków) oraz substancji leczniczej. Tworzący się w komorze nebulizacyjnej aerozol z pomocą strumienia powietrza wytwarzanego przez kompresor trafia precyzyjnie do płuc. Dzięki tej bezpośredniej możliwości podania leku, urządzenia te uważa się za optymalne rozwiązanie. Pozwalają one w szerokim spectrum penetrować górne drogi oddechowe, a preparat leczniczy celnie trafia do wszystkich oskrzelików. W ten sposób uzyskuje się pożądane działanie terapeutyczne. Za pomocą inhalatora Microlife można podawać cząsteczki leków nieprzekraczające 5 µm.

Jak zbudowany jest inhalator Microlife?

Standardowy inhalator Microlife dostępny w naszym sklepie internetowym składa się z następujących elementów:

 • kompresora,
 • nebulizatora,
 • kompletu ustników, przewodów i masek,
 • końcówki do nosa,
 • przewodów zasilających.

Najważniejszą rolę odgrywa komora nebulizacyjna, która umożliwia sprawny transport wytworzonej mgiełki do dróg oddechowych.

W jakich schorzeniach stosuje się inhalatory Microlife?

Oferowane przez nasz sklep internetowy inhalatory Microlife wykorzystuje się w terapii różnego rodzaju schorzeń górnych dróg oddechowych. Zalicza się do nich m.in.

 • astmę oskrzelową,
 • przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP),
 • zespół nieruchomych rzęsek (pierwotną i wtórną dyskinezę rzęsek),
 • mukowiscydozę,
 • zakażenia grzybicze układu oddechowego,
 • przewlekłe zapalenie krtani,
 • choroby nowotworowe płuc, gardła i krtani.

Inhalator Microlife, to narzędzie umożliwiające wygodne, bezpieczne i przede wszystkim efektywne podawanie leków drogą wziewną. Jednocześnie nawilża i oczyszcza płuca. Nebulizacja jest metodą skuteczną, kiedy zachodzi potrzeba dostarczenia do dróg oddechowych zarówno mniejszych, jak i większych dawek lekarstw. Może być stosowana zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci oraz niemowląt, pozwalając ominąć układ trawienia. Za pomocą inhalacji można podawać roztwory, a także różnorodne zawiesiny zmikronizowanych cząstek oraz nanocząstek.

Jakie leki można podawać przez inhalotor?

Dzięki zaawansowanej technologii inhalator Microlife znajduje zastosowanie w terapii wielu różnych preparatów. Przy jego pomocy można  podawać m.in. leki:

 • beta2-mimetyczne,
 • przeciwalergiczne,
 • przeciwastmatyczne,
 • parasympatykolityczne,
 • mukolityczne,

oraz:

 • glikokortykosteroidy wziewne,
 • antybiotyki,
 • sól fizjologiczną,
 • roztwory hipo- i hipertoniczne soli.

Każdy dostępny w naszym sklepie internetowym inhalator Microlife jest wyposażony w odpowiednio duży pojemnik, co ułatwia dostosowanie dawki do potrzeb danej osoby. Jeśli zajdzie konieczność rozcieńczenia lekarstwa, można to bez problemu zrobić.

Osoba inhalowana powinna siedzieć bądź ewentualnie leżeć z lekko odchyloną głową. W czasie terapii aerozol wdycha się przez ustnik lub maskę dopasowaną do rozmiarów twarzy i właściwie do niej przylegającą, aby odpowiednia ilość preparatu dostała się do dolnego odcinka układu oddechowego. Skuteczność całego zabiegu zwiększa również spokojne i głębokie oddychanie. Z kolei po wykonaniu inhalacji należy koniecznie przepłukać usta i gardło wodą.

Jakie zalety mają inhalatory Microlife?

Przede wszystkim urządzenia dostępne w naszym sklepie internetowym są proste w obsłudze. Oznacza to, że korzystająca z nich osoba nie musi koordynować swojego oddechu z podawanym lekarstwem. Co więcej, proponowane przez nas modele charakteryzują się wysoką wydajnością oraz zwartą konstrukcją, pozwalając na sprawne i bezpieczne rozpylanie wszystkich standardowych roztworów inhalacyjnych. Do ich produkcji wykorzystano wyłącznie certyfikowane materiały, które nie zawierają toksycznych ftalanów oraz bisfenolu typu A.

Inne zalety wykorzystywania inhalatorów marki Microlife to:

 • dodatkowe części i akcesoria,
 • wysoka skuteczność inhalacji,
 • możliwość modyfikacji dawki środka,
 • ograniczenie strat podawanych substancji leczniczych podczas ich aplikowania,
 • świetna penetracja przez lek dróg oddechowych, zarówno dolnych (krtań, tchawica, oskrzela, płuca), jak i górnych (zatoki, jama nosowa, gardło),
 • opcja podawania tlenu wraz z medykamentem,
 • wysoka skuteczność przy normalnym oddychaniu.

Dlaczego warto mieć inhalator w domowej apteczce?

Biorąc pod uwagę, że choroby układu oddechowego to jedne z najczęściej występujących, a zarazem najgroźniejszych dla człowieka, warto korzystać w domu z inhalatorów Microlife. To schorzenia, które dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nebulizacje pomogą np. odzyskać głos w zapaleniu krtani, czy ułatwia oddychanie, ogranicza produkcję wydzieliny i umożliwia jej odkrztuszanie w przypadku zapalenia oskrzeli.

Łatwy w obsłudze inhalator Microlife to również świetne urządzenie dla alergików, nie tylko tych, co chorują na astmę. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą pomagać oczyszczać nos i zatoki z tworzącej się w nich wydzieliny. Dodatkowo są w stanie łagodzić wiele nieprzyjemnych objawów towarzyszących reakcjom alergicznym takich jak uczucie suchości w gardle czy podrażnienie śluzówki.

Nasz sklep internetowy proponuje sprzęt wielokrotnego użytku – należy tylko zadbać o czyste ustniki i maski oraz dopasować je rozmiarem do potrzeb dzieci i osób dorosłych czy starszych. Jednocześnie ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Nowoczesny inhalator Microlife może być używany między innymi do przeprowadzania terapii wziewnej w prywatnych domach. Urządzenie może przynieść ukojenie przy wielu różnych problemach zdrowotnych – infekcjach o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub zapalnym. Może też stanowić wsparcie przy leczeniu niektórych chorób przewlekłych. Trzeba jednak pamiętać, aby stosowanie środków farmakologicznych dostarczanych do płuc zawsze wcześniej skonsultować z lekarzem.

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępnych jest kilka modeli inhalatorów Microlife wraz z zestawami akcesoriów. Wśród nich dostępne są między innymi zestawy z irygatorami do nosa, które służą do oczyszczania zatok, a także komplety specjalistycznych komór inhalacyjnych dedykowane dzieciom lub osobom niemogących posługiwać się klasyczną maseczką. Wszystkie urządzenia mogą być stosowane przy nieżycie nosa, przeziębieniach, schorzeniach alergicznych oraz przy przewlekłych chorobach układu oddechowego.