Cellulit to prawdziwa zmora wielu kobiet. Kiedy zbliża się lato, większość z nas chce za wszelką cenę pozbyć się tej szpecącej nasze ciała zmiany, ale walka z cellulitem nie jest łatwa. Gładka skóra to marzenie, które nie musi być wcale nieosiągalne. Wystarczy wprowadzić w życie kilka zmian i wyposażyć się w przydatne i skuteczne preparaty oraz akcesoria do walki z cellulitem.

Czym tak właściwie jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które jest widoczne gołym okiem pod postacią nieestetycznych obrzękowo-włóknistych podskórnych zmian tkanki przypominających małe nieregularne zgrubienia i guzy. Zazwyczaj występuje w okolicy ud, bioder, pośladków i ramion. Badania wykazały, że za występowanie cellulitu odpowiedzialny jest nadmiar estrogenów zawartych w kobiecych organizmach. To dlatego jest to przypadłość typowa dla płci pięknej, a pojawia się najczęściej podczas dojrzewania, ciąży, menopauzy i przy różnych zaburzeniach hormonalnych.

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Leczenie cellulitu jest oparte na różnego rodzaju działaniach, które mają poprawić mikrokrążenie, lipolizę i odbudowę skóry. Z tego względu specjaliści zalecają osobom borykającym się z tym problemem różnego rodzaju zabiegi takie jak: mezoterapię igłową i bezigłową, masaż podciśnieniowy, zastosowanie ultradźwięków, krioterapię czy drenaż limfatyczny. Jeżeli nie masz ochoty poddawać się tym zabiegom medycznym i kosmetycznym, możesz osiągnąć zadowalający efekt redukcji cellulitu, stosując specjalne spodenki antycellulitowe.

Jak działają spodenki antycellulitowe?

Spodenki te przypominają legginsy z wysokim stanem i sięgają za kolana. Należy nosić je przez minimum 3 miesiące po 8 godzin w ciągu doby. Ich dobroczynne działanie powoduje widoczną redukcję cellulitu, a także zapewnia mikromasaż o działaniu wyszczuplającym i aktywnie drenującym oraz skuteczne modelowanie brzucha i pośladków. Efekty te są możliwe do osiągnięcia dzięki ich specjalnemu składowi. Są zrobione z bawełnianych włókien, w które wplecione zostały włókna srebra, miedzi i węgla. Metale te pobudzają mikrokrążenie i wykonują drenaż limfatyczny. Węgiel ma działanie oczyszczające, dzięki czemu z naszego ciała usuwane są toksyny oraz nadmiar płynów.

Wróć do bloga

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *