Żylaki to problem, z którym przychodzi się zmierzyć zarówno kobietom jak i mężczyznom. Są one widocznym obrazem niewydolności żylnej kończyn dolnych. W wielu przypadkach wyglądają one nieestetycznie i mogą powodować ból podczas przemieszczania. Warto, więc stosować specjalistyczne skarpetki przeciw żylakom, dzięki którym można odzyskać komfort przemieszczania się i ograniczyć odczucie bólu nóg.  

Przyczyny żylaków u mężczyzn

Żylaki to powszechna dolegliwość występująca zarówno u kobiet, ale też coraz częściej u mężczyzn. Jako główną przyczynę żylaków wskazuje się predyspozycje genetyczne, zatem jeśli w rodzinie w pierwszym bądź w drugim pokoleniu były przypadki żylaków istnieje duże prawdopodobieństwo, że dolegliwość ta dotknie również dzieci. Żylaki występują też znacznie częściej u kobiet, ale w ostatnich latach coraz więcej mężczyzn cierpi na zapalenie żył. Jest to spowodowane siedzącym trybem życia, ale też nieprawidłową dietą, która może prowadzić do otyłości lub innych chorób, które mogą wpływać na pojawienie się żylaków nóg. Nie bez znaczenia jest również wiek. Im osoba jest starsza, tym wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia niewydolności kończyn dolnych.

Objawy żylaków

Pojawienie się żylaków na nogach może znacząco wpływać na komfort codziennego funkcjonowania. Żylaki nie wyglądają estetycznie, a w zależności od predyspozycji żylaki mogą przybierać ciemną barwę lub wyglądać jak owrzodzenia. Co więcej mogą być przyczyną pojawienia się obrzęków nóg, któremu towarzyszy ciężkość nóg, a niejednokrotnie silny ból. Niektórzy mogą odczuwać też swędzeniepieczenie oraz nocne kurcze, które dodatkowo negatywnie wpływają na sen. W walce z wszystkimi niedogodnościami, których źródłem są żylaki sprawdzają się zarówno metody stosowane przez lekarzy, ale też regularne stosowanie maści na żylaki oraz noszenie specjalnych skarpet uciskowychpodkolanówek czy rajstop.

Skarpety przewciwżylakowe

Ze względu na to, że dolegliwość jaką są żylaki dotyka coraz częściej również mężczyzn na rynku medycznym zaczęły pojawiać się produkty skierowane do tej właśnie grupy. W naszym sklepie dostępne są skarpety uciskowe w kolorze czarnym lub granatowym, dzięki czemu pasują do jeansów, a nawet garnituru. Dzięki skarpetom wykonanym z delikatnej mieszanki włókien oraz właściwościom uciskowym znacząco obniżane jest uczucie bólu nóg powodowanych pojawieniem się żylaków. Skarpety są wygodne w noszeniu, ale trzeba pamiętać o prawidłowym zakładaniu skarpet, aby te spełniały swoje zadanie. Skarpety zaleca się zakładać rano w pozycji leżącej. Należy zwrócić uwagę, aby materiał rozkładał się na stopie równomiernie, co pozwoli uniknąć niechcianych podrażnień.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.93 (98.6%)
Na podstawie: 5 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.