Zakrzepica żylna to poważna choroba żył, która powoduje znacznie więcej komplikacji w ludzkim organizmie niż jedynie nieestetyczny wygląd nóg. Żylaki są jednym z najczęstszych rodzajów zakrzepicy, a przez to, że są widoczne gołym okiem, nie sposób ich przeoczyć. Jednak zapalenie żył może dotyczyć także innych części ciała ukrytych przed naszymi spojrzeniami w głębi organizmu.

Może występować pod postacią zakrzepicy żył głębokich, zatorowości płucnej czy zakrzepicy żył wątrobowych. Statystyki z ostatnich lat są mało optymistyczne. Wynika z nich, że na zakrzepicę w krajach zachodnich choruje około 1-4 osób na tysiąc mieszkańców. Jej rozwojowi sprzyjają inne choroby cywilizacyjne (np. otyłość czy cukrzyca), a także niezdrowy dla naszych organizmów siedzący tryb życia. To z tych względów nazywana jest chorobą przyszłości. Warto zapoznać się z produktami  przeciwzakrzepowymi dostępnymi w naszej ofercie.

Produkty przeciwzakrzepowe:

Pończochy przeciwzakrzepowe – są to bardzo wygodne pończochy samonośne, które wywierają ucisk na powierzchniowy układ naczyń żylnych i tym samym powodują przyspieszenie krążenia krwi w głębokim układzie żylnym. Ich działanie polega także na redukcji powstałego zastoju żylnego. W naszym sklepie odnajdziecie pończochy z otworem rewizyjnym, który umożliwia błyskawiczną ocenę krążenia krwi u pacjenta, dzięki możliwości podglądu stopy. Aby skontrolować krążenie, nie trzeba zdejmować całych pończoch, co wpływa na komfort użytkowania. Drugi rodzaj oferowanych przez nas pończoch to rozwiązanie przeznaczone dla pacjentów leżących. W ich składzie znajduje się srebro o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Podkolanówki przeciwzakrzepowe – dostępne w naszym sklepie podkolanówki są wykonane ze specjalnego materiału zawierającego dodatek srebra o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Zarówno pończochy przeciwzakrzepowe, jak i podkolanówki nie zlikwidują żylaków, ale skutecznie pomogą złagodzić ich przykre objawy, a także zapobiegną powstawaniu powikłań. Aby ich działanie było odczuwalne, trzeba pamiętać o ich właściwym zakładaniu oraz o systematycznym stosowaniu.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.