Chociaż na hasło pieluchy większość ludzi ma skojarzenia z niemowlakami, to zdarza się, że i osoby dorosłe potrzebują takiego wyposażenia. Wiele chorób występujących najczęściej w podeszłym wieku uniemożliwia nam samodzielne korzystanie z toalety.

Jeszcze inne schorzenia mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy nie kontrolujemy swoich potrzeb fizjologicznych. Jeżeli ten problem dotyczy nas albo naszych bliskich, powinniśmy zakupić specjalne pieluchy albo pieluchomajtki przeznaczone dla dorosłych. Dzięki nim będziemy mogli skutecznie chronić skórę przed szkodliwym działaniem moczu, a także zapewnić choremu komfort psychiczny. Podpowiadamy którą opcję wybrać.

Czym charakteryzują się pieluchy dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych mają anatomiczny kubełkowy kształt, są bardzo długie i odznaczają się imponującą chłonnością. Dzięki tym cechom doskonale przylegają do ciała i skutecznie zabezpieczają przed przeciekaniem. Są w stanie wchłonąć nawet bardzo duże ilości moczu w błyskawicznym tempie, dzięki czemu skóra chorego jest zawsze sucha. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko utrzymując skórę w suchości, można zapobiegać powstawaniu bolesnych odparzeń i podrażnień. Nowoczesne pieluchy dostępne w naszym sklepie są produkowane ze specjalnych oddychających materiałów, dzięki którym skóra ma możliwość swobodnego oddychania. Stosowanie pieluch dla dorosłych wymaga użycia majtek podtrzymujących, które będą je utrzymywać w odpowiednim miejscu. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla osób mobilnych.

Czym charakteryzują się pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki różnią się od pieluch przede wszystkim tym, że nie musimy do nich zakładać majtek podtrzymujących. Umożliwiają idealne dopasowanie do sylwetki dzięki regulacji rzepami i otwartej konstrukcji. Skutecznie i szybko pochłaniają nawet duże dawki moczu, a także niwelują nieprzyjemny zapach. Są polecane szczególnie dla osób unieruchomionych, bo dzięki swojej budowie opiekun może je łatwo założyć choremu. Nie ma potrzeby wsuwania ich na nogi, jak to jest w przypadku pieluch podtrzymywanych majtkami.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.