Nasączone chusteczki są niezwykle przydatnym produktem umożliwiającym nam oczyszczenie skóry w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody, albo gdy nie mamy możliwości przeniesienia unieruchomionego chorego do wanny. Różne schorzenia mogą spowodować utratę mobilności, co przyczynia się do znacznego utrudnienia utrzymania ciała w czystości.

Jak wiadomo właściwe dbanie o higienę ciała, jest warunkiem koniecznym, aby na skórze nie rozwijały się chorobotwórcze bakterie mogące doprowadzić do powstawania różnych stanów zapalnych, podrażnień czy odparzeń. Wiele osób używa do przemywania ciała swoich podopiecznych w podeszłym wieku kosmetyków i chusteczek przeznaczonych dla dzieci. Nie jest to dobrym rozwiązaniem, ponieważ produkty te mają skład dostosowany do potrzeb skóry małych dzieci. Dojrzała skóra ma inne wymagania, dlatego zawsze szukajmy produktów przeznaczonych specjalnie dla niej.

Jakie są zalety stosowania nasączonych chusteczek dla dorosłych?

Nasączone chusteczki do ciała dla dorosłych i osób starszych dostępne w naszym sklepie mają wiele zalet. Przede wszystkim dzięki ich dużym wymiarom możemy precyzyjnie oczyścić nawet spore powierzchnie ciała, zużywając przy tym o wiele mniej chusteczek niż tych przeznaczonych dla małych dzieci. Ich skład jest dostosowany do wymogów starszej skóry, więc skutecznie ją odżywia i nawilża, dodatkowo łagodząc wszelkie podrażnienia oraz wzmacniając jej barierę hydrolipidową. Skóra przemywana takimi chusteczkami staje się odporniejsza na działanie różnorodnych czynników drażniących. W ich składzie odnajdziemy także specjalną substancję Sinodor, która jest skutecznym neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów, co jest wyjątkowo ważne w pielęgnacji pach u seniorów.

Czy warto używać specjalnych chusteczek do higieny intymnej dla seniorów?

Specjale chusteczki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okolicy stref intymnych są polecane dla osób mających problemy z nietrzymaniem moczu. Ich skład sprawia, że skóra w tych rejonach będzie odświeżona, nawilżona i pozbawiona przykrych zapachów. Warto korzystać z nich przy każdorazowej zmianie pieluchy, aby nie doprowadzić do powstania bolesnych odparzeń i podrażnień sfery intymnej.

Wróć do bloga

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.