Wiele schorzeń i dolegliwości wymaga wspomagania się specjalistycznym sprzętem medycznym. Kiedy musimy wyposażyć się w tego rodzaju sprzęt, stajemy przed dylematem – kupować czy wypożyczyć? W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, kiedy lepiej jest rozważyć zakup, a kiedy można zdecydować się na wypożyczenie go z wypożyczalni sprzętu medycznego.

Czym dokładnie jest sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny to różnego rodzaju urządzenia, które są wykorzystywane do przeprowadzania rehabilitacji albo wspomagania procesu leczenia różnych schorzeń. Mianem sprzętu medycznego określamy różnorodne urządzenia służące do diagnozowania, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, a także do ich leczenia. Sprzętem medycznym nazywamy też specjalistyczne oprogramowanie, które jest potrzebne do obsługi innych urządzeń. W naszym sklepie oferujemy Państwu sprzęt medyczny przeznaczony do rehabilitacji oraz leczenia. Sprzedajemy ortezy, stablilizatory, ciśnieniomierze, inhalatory, nebulizatory i termometry.

Kiedy warto kupić sprzęt medyczny?

Jeżeli chorujemy na chorobę przewlekłą, którą trzeba regularnie monitorować, lepiej zakupić odpowiedni sprzęt medyczny, który będzie nam to umożliwiał. Osoby skarżące się na problemy z ciśnieniem powinny zakupić swój własny ciśnieniomierz, dzięki któremu będą mogły dokonywać codziennych pomiarów ciśnienia niezbędnych do ustalenia odpowiedniego postępowania medycznego. W każdym domu nie może także zabraknąć termometru, który przydaje się szczególnie w sezonie infekcyjnym. Inhalatory powinny się znaleźć w domu każdej osoby, która ma problemy z zatokami albo często choruje na schorzenia wywołujące męczące napady kaszlu (zarówno suchego, jak i mokrego). Kiedy szykujemy się do przyjścia na świat nowego członka rodziny, doskonałym pomysłem będzie zakup nebulizatora. Urządzenie to służy do wytwarzania aerozolu z nalanego do niego preparatu. Dzięki temu jest nieocenioną pomocą, kiedy trzeba dostarczyć maluchowi lek do dróg oddechowych. Będzie to także pomocny sprzęt medyczny, jeżeli chorujemy na przewlekłe choroby układu oddechowego (np. chorobę płuc czy astmę).

Kiedy lepiej jest wypożyczyć sprzęt medyczny?

Niektóre rodzaje sprzętu medycznego są jednak tak kosztowne, że na ich zakup stać jedynie nielicznych. W takim wypadku najlepszą metodą będzie jego wypożyczenie. Również w sytuacjach, kiedy wiemy, że okres rekonwalescencji jest przejściowy, warto rozważyć opcję wynajmu specjalistycznego sprzętu. Dobrym przykładem może być, chociażby łóżko rehabilitacyjne, którego zakup wiąże się z wielkim wydatkiem, a które często bywa potrzebne jedynie przez określony czas niezbędny do odzyskania pełnej sprawności.

 

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.