Akcesoria i urządzenia do rehabilitacji w zdecydowanie wielu przypadkach są dość kosztowną inwestycją, i mimo iż zdrowie jest najważniejsze, to istnieją również inne opcje do rozważenia. Części produktów nie trzeba od razu kupować (zwłaszcza przy krótkookresowej rehabilitacji), a dużo korzystniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu medycznego. Taką ofertę niejednokrotnie zapewniają sklepy medyczne, które udostępniają akcesoria rehabilitacyjne i ortopedyczne.

Warunki wypożyczenia

Wypożyczając sprzęt medyczny nie należy martwić się o żadne skomplikowane kwestie formalne. Zasady, które obowiązują, to przede wszystkim opłata związana z wypożyczeniem, a także zdanie sprzętu w takim samym stanie, w jakim został przyjęty. Wszelkie informacje na temat poprawnego użytkowania można uzyskać bezpośrednio kontaktując się z danym sklepem medycznym.

Warto dodać, że Klient nie musi martwić się o transport akcesoriów (w szczególności tych o większych gabarytach), bowiem o wysyłkę w większości przypadków powinna zadbać wypożyczalnia. Co więcej, zapewniany jest także montaż oraz szkolenie pacjenta. Do najczęściej wypożyczanych sprzętów medycznych zalicza się m.in.:

  • łóżko medyczne – rehabilitacyjno-pielęgnacyjne,
  • balkonik,
  • wózek inwalidzki,
  • materac przeciwodleżynowy,
  • kule,
  • stojak na kroplówki,
  • aparat CPAP,

a także wiele innych akcesoriów oraz urządzeń ułatwiających codzienne czynności, jak i przyspieszających pożądane efekty rehabilitacji.

Czy wypożyczony sprzęt jest równie funkcjonalny?

Wiele osób rozważających wypożyczenie sprzętu obawia się, że nie będzie on spełniał swojego zadania tak dobrze, jak nowe urządzenia. Należy zatem podkreślić, że wypożyczone akcesoria medycznerównie funkcjonalne, a stan każdego z nich poddawany jest regularnej kontroli. Sklepy medyczne jak najlepiej starają się zadbać o dobro pacjenta, zachowując wszelkie standardy i oferując nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny przy atrakcyjnej cenie miesięcznego wypożyczenia. W związku z tym, jest to jak najbardziej atrakcyjna alternatywna, jeśli nie chcemy inwestować pieniędzy w akcesoria, które później będą zalegały w mieszkaniu.

Wróć do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *