Pomarańczowa skóra to problem skóry ud pośladków niekiedy również brzucha bądź przedramion wielu kobiet. Statystki mówią, że aż 9 na 10 pań w różnych wieku dotkniętych jest tym schodzeniem. Cellulit wcale nie musi nikomu towarzyszyć, można się go łatwo pozbyć. Warto wiedzieć, że nie wystarczy, zakup samego kremu o działaniu antycellulitowym. Tu potrzeba czegoś więcej.

Co wiemy na temat cellulitu?

Faktem jest, że problem ten dotyka częściej kobiety niż mężczyzn. Jest to spowodowane różnicami w budowie płci. Kobiety z natury mają większą zawartość tkanki tłuszczowej oraz słabszej tkanki łącznej. Co istotne jest to schorzenie dziedziczne, a przyjmowanie jednocześnie papierosów pogarsza wygląd skóry. Chcąc zwiększyć efekt kuracji, pomocne mogą być spodnie  masujące z nogawkami, które regularnie używane podczas treningu pomogą  w odzyskaniu zdrowej skóry. Cellulit uwidacznia się wskutek zmniejszenia elastyczności tkanki łącznej. Jej słaba kondycja zależeć będzie też od diety, od ilości spożywanej w ciągu doby wody. To efekt złego rozmieszczania się tkanki tłuszczowej pod skórą, aby zaobserwować efekty stosowanych kosmetyków, konieczna jest regularność stosowania i umiejętność nakładania ich.

Mity cellulitowe — gdzie marketing mija się z prawdą

Nieprawdą jest z kolei, że dotyczy on jedynie osób nieuprawiających sport. Zdarza się, że cellulit dotyka osoby szczupłe. Dziś wiadomo też, że ćwiczenia cardio, bieganie, czy też lekki trening całego ciała może uporać się z widocznością pomarańczowej skórki, chociaż z kolei wspomniana wyżej forma masujących legginsów zakładana na czas ćwiczeń na krótko — ale zawsze pomoże, choć na chwilę zachować gładką skórę. Na tę przypadłość nie pomoże zabieg liposukcji.

Co zatem i jak stosować przy problemach z pomarańczową skórką?

Na pewno godnym uwagi antidotum są spodenki zawierające w swym składzie włókna węgla, srebra i miedzi, co dodatkowo wykonuje drenaż limfatyczny, ujędrnia ciało i pozostawia je finalnie bez nieprzyjemnych grudek. Cząsteczki węgla posiadają dodatkowo właściwości oczyszczające, pomagają odprowadzać z organizmu nadmiar płynów i przyspieszając proces eliminowania szkodliwych toksyn.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.94 (98.8%)
Na podstawie: 6 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *