Nietrzymanie moczu nazywane również inkontynencją to często występująca dolegliwość, która dotyka ludzi w różnym wieku. Bardzo często są to osoby prowadzące aktywny tryb życia, które nie chcą z niego rezygnować z powodu tego problemu. Pacjenci skarżący się na nietrzymanie moczu nie potrafią zapanować nad popuszczaniem moczu, przez co normalne funkcjonowanie jest utrudnione. Dzięki stosowaniu pieluch anatomicznych pacjenci odzyskują pewność siebie i mogą wrócić do normalnego trybu życia, bez lęku i stresu wynikającego z nieprzyjemnych konsekwencji ich dolegliwości.

Dlaczego niektóre osoby cierpią na nietrzymanie moczu?

U każdego człowieka mocz gromadzi się w pęcherzu moczowym i jest tam zatrzymywany dzięki sprawnym mięśniom dna miednicy, nazywanych mięśniami Kegla. W momencie, gdy pęcherz jest już wypełniony, do mózgu wysyłana jest informacja o tym, że najwyższa pora go opróżnić. Z mózgu płynie do mięśni dna miednicy sygnał, żeby się rozluźniły i aby mięśnie pęcherza się skurczyły. Dzięki takiej kombinacji napięcia i rozluźnienia poszczególnych partii mięśni możliwe jest oddanie moczu. Zdrowe osoby potrafią całkowicie panować nad tymi procesami siłą swojej woli, dzięki czemu mogą w razie potrzeby trzymać mocz aż do momentu dotarcia do toalety. Niestety u niektórych ludzi proces ten nie przebiega tak, jak powinien. Wystarczy, aby jeden z wymienionych wyżej etapów był zaburzony i już występuje problem z nietrzymaniem moczu, który znacznie obniża komfort codziennego życia.

Czym są pieluchy anatomiczne i dla kogo są przeznaczone?

Pieluchy anatomiczne to produkt stworzony specjalnie z myślą o osobach cierpiących na średnie i ciężkie nietrzymanie moczu, które prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą z niego rezygnować. Mogą z nich korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich forma jest wyprofilowana w taki sposób, aby mogły jak najlepiej dopasowywać się do anatomicznego kształtu ciała. Charakteryzują się kubełkowym profilem. Doskonale zabezpieczają przed przeciekaniem i popuszczaniem, gwarantując komfort i bezpieczeństwo. Pozwalają zachować zdrową skórę, ponieważ są całkowicie oddychające, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Skutecznie redukują nieprzyjemny zapach, dzięki czemu chorzy czują się swobodnie i bez uczucia zawstydzenia mogą uczestniczyć w życiu towarzyskim. Są zaprojektowane tak, aby można je było łatwo i szybko zakładać wykorzystując do tego specjalne majtki siatkowe.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj pieluch anatomicznych?

Wybierając odpowiedni rodzaj pieluch anatomicznych, musimy kierować się przede wszystkim ich chłonnością. Parametr ten powinien być jak najlepiej dopasowany do stopnia nietrzymania moczu przez pacjenta. W przeciwieństwie do pieluchomajtek nie musimy zwracać uwagi na obwód w pasie.

 

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.