Pomiar temperatury jest niezwykle ważny, by kontrolować stan zdrowia oraz działanie leków przeciwgorączkowych. Termometr stał się jeszcze potrzebniejszym urządzeniem na przełomie ostatnich miesięcy, ponieważ w okresie trwania pandemii COVID-19 pomiaru temperatury ciała dokonuje się w wielu miejscach, w których nie robiło się tego wcześniej, na przykład w zakładach pracy. Z uwagi na higienę i komfort użytkowania, na popularności zyskało również bezdotykowe mierzenie temperatury. Czy jest to możliwe i jakie urządzenia do tego służą?

Elektroniczny termometr bezdotykowy

Bezdotykowe mierzenie temperatury jest możliwe między innymi za pomocą elektronicznego termometru bezdotykowego. Działa on dzięki zastosowaniu podczerwieni i nie jest inwazyjny. Nie ma konieczności dotykania skóry, by za jego pomocą dokonać pomiaru temperatury. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie u małych dzieci. Taki pomiar nie jest problematyczny, jak w przypadku tradycyjnych termometrów dousznych czy pod ramię, a dodatkowo można go wykonać, nawet gdy dziecko śpi. Wykonanie dokładnego pomiaru trwa zaledwie sekundę. Dzięki temu takie urządzenie znajdzie również zastosowanie w zakładach pracy czy innych miejscach, gdzie temperatura musi być zmierzona wielu osobom w niedługim czasie. Jego dodatkową zaletą jest funkcja mierzenia temperatury płynów oraz podświetlany wyświetlacz, dzięki czemu urządzenie można stosować komfortowo również w nocy.

Termometr OMRON Gentle Temp 720

Kolejną propozycją jest nowoczesny termometr OMRON Gentle Temp 720. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie bezkontaktowych pomiarów temperatury z odległości 1-3 cm, a czas oczekiwania wynosi około 1 sekundy. Dzięki dodatkowym funkcjom, w przypadku tego urządzenia temperaturę można mierzyć w stopniach Celsjusza i Fahrenheita. Oprócz tego zapisuje on ostatnich 25 pomiarów, a za jego pomocą można również mierzyć temperaturę płynów, na przykład wody i mleka. Szybki pomiar oraz dokładność danych, które przedstawiają termometry bezdotykowe, sprawiają, że cieszą się one coraz większym zaufaniem. Wygoda i higiena użytkowania również wpływają na ich popularność.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.93 (98.6%)
Na podstawie: 5 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.