Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt, który odgrywa dużą rolę w procesie dochodzenia do zdrowia. Zapewnienie choremu odpowiedniego miejsca do odbywania zabiegów rehabilitacyjnych w znacznym stopniu przyczynia się do powodzenia kuracji i w konsekwencji do poprawienia bądź odzyskania sprawności fizycznej. Dlatego też każde dobre łóżko rehabilitacyjne musi charakteryzować się właściwościami, które jak najbardziej pomogą w wyzdrowieniu. Oto cztery główne cechy dobrego łóżka rehabilitacyjnego:

1. Wygoda

Aby możliwe było prawidłowe przeprowadzanie ćwiczeń i kuracji na łóżku rehabilitacyjnym, sprzęt ten musi być przede wszystkim wygodny. Co decyduje o tym, czy z danego łóżka rehabilitacyjnego korzysta się w komfortowy sposób? Przede wszystkim odpowiedni materac, który umożliwia pacjentowi jak najdogodniejsze ułożenie swojego ciała. Wygodę poprawia też możliwość regulacji wysokości i kąta, pod którym leży głowa. Pomaga to dobrać pacjentowi jak najwygodniejszą pozycję.

2. Bezpieczeństwo

Aby pacjent mógł podczas rehabilitacji odczuwać komfort leżenia na przygotowanym do tego łóżku, musi mieć pewność, że nic mu nie zagraża. Łóżko rehabilitacyjne powinno zatem zabezpieczać pacjenta przed upadkiem, a także być stabilne i nie przemieszczać się w trakcie kuracji. Najlepiej, by było także wyposażone w uchwyt w kształcie trójkąta, który umożliwia pacjentowi, wstanie z pozycji leżącej do siedzącej. Wszystko to można zapewnić tylko wtedy, kiedy łóżko zrobione jest zgodnie z wszelkimi wymaganymi standardami i normami bezpieczeństwa.

3. Funkcjonalność

Dobre łóżko rehabilitacyjne to nie tylko łóżko, na którym pacjentowi dobrze się leży, ale też łóżko, które umożliwia rehabilitantowi jak najsprawniejsze przeprowadzanie programu kuracji.

4. Estetyka

Pacjenci, zwłaszcza jeśli przechodzą swoją kurację w warunkach domowych, nie chcą, żeby sprzęt, na którym wykonują ćwiczenia, kojarzył im się z wnętrzami szpitalnymi. Dlatego też dla łóżka rehabilitacyjnego, oprócz wygody, bezpieczeństwa i funkcjonalności, ważna jest także estetyka, która z pewnością pomoże złagodzić ból związany z wykonywaniem ćwiczeń.

Wróć do bloga
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.92 (98.4%)
Na podstawie: 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.