Sortowanie

Bezpieczne, niezawodne i wykonujące dokładne pomiary termometry Microlife znaleźć można w asortymencie przygotowanym przez nasz sklep internetowy Rehamed. To urządzenia, które są niezastąpione praktycznie w każdej domowej apteczce. Pozwalają szybko i precyzyjnie sprawdzić temperaturę ciała, jak również różnego rodzaju płynów. Szeroki wybór modeli pozwala na ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Każdy termometr, dostępny w naszej ofercie online, jest łatwy w obsłudze.

Rozwiń opis
Proponujemy wyłącznie nowoczesny sprzęt elektroniczny, bezpieczny gdyż bez rtęci, a do tego bezdotykowy, przykładany do skroni lub do ucha.

Po co mierzy się temperaturę ciała?

Sprawdzanie temperatury ciała to najbardziej podstawowa metoda kontroli stanu zdrowia. Jeśli jest podwyższona, oznacza, że organizm zmaga się z jakimś poważniejszym problemem. Gorączka jest niczym innym, jak objawem towarzyszącym wielu różnym schorzeniom, a jej przyczyną są infekcje i stany zapalne. Wcześnie wykryta pozwala na szybką reakcję i np. podjęcie odpowiedniego leczenia.

Podczas mierzenia temperatury istotne jest to, gdzie wykonuje się tę czynność – najdokładniejszy pomiar uzyskuje się po umieszczeniu termometru w odbycie. Jednak najczęściej praktykowany jest pomiar czołowy lub douszny.

Warto pamiętać o tym, aby pomiary robić po krótkim odpoczynku. Ciepłota ciała zmienia się w zależności od wielu czynników, w tym aktywności fizycznej.

Termometry Microlife czołowe i douszne

Prowadzony przez nas sklep internetowy oferuje termometry Microlife czołowe i douszne. Są one intuicyjnymi w obsłudze urządzeniami, z którymi w warunkach domowych poradzi sobie każdy. Czym różnią się od siebie poszczególne modele?

Czołowy jest najwygodniejszym urządzeniem do pomiaru temperatury, przykładanym jak już wskazuje sama nazwa – do czoła. Czujnik podczerwieni mierzy, ile stopni Celsjusza ma ciało, a drugi otoczenie. Uzyskane dane są następnie analizowane i na wyświetlaczu pojawia się wynik.

Termometr douszny pozwala na mierzenie temperatury w uchu również za pomocą podczerwieni. Umieszcza się w nim końcówkę urządzenia (ma ona różną formę, zależnie od tego, czy przeznaczona jest dla niemowląt, dzieci, czy osób dorosłych) i po chwili pojawia się dokładny wynik. W przypadku tego urządzenia za każdym razem powinno korzystać się z nowego kapturka ochronnego.

Podobnie wygląda mierzenie temperatury różnych cieczy (opcja ta jest dostępna w niektórych modelach) – trzeba jednak uważać, aby nie zanurzyć czujnika w mleku czy wodzie.

Dokładne pomiary temperatury

Nowoczesne termometry Microlife z naszego sklepu internetowego spełniają wszystkie wymagane normy i międzynarodowe standardy. Zgodnie z unijną dyrektywą urządzenia rtęciowe są już zabronione ze względu na szkodliwy wpływ tego pierwiastka na zdrowie człowieka i środowisko. Obecne ich wersje nie tylko są znacznie bezpieczniejsze, ale i prostsze w obsłudze. Dzięki nowoczesnej technologii szybkie wykonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów. Wystarczy tylko przyłożyć je skroni lub ucha, aby w bardzo krótkim czasie uzyskać wiarygodny wynik.

Termometry Microlife mogą być używane przez osoby w każdym wieku, a polecane są zwłaszcza do mierzenia temperatury u niemowląt i małych dzieci. Modele przeznaczone dla nich mają często dodatkowe opcje. Pozwalają sprawdzić także, ile stopni Celsjusza ma np.:

  • mleko w butelce,
  • woda do kąpieli dla dziecka,
  • Otoczenie

Jakie funkcje mają termometry Microlife?

Znajdujące się w asortymencie naszego sklepu internetowego termometry Microlife mają różne funkcje (w zależności od modelu) takie jak np.:

  • tryb skanowania,
  • pomiar w kilka sekund,
  • sygnał dźwiękowy,
  • alarm informujący o gorączce,
  • zapamiętywanie ostatnich np. 30 pomiarów wraz z datą i godziną,
  • automatyczne wyłączanie.

Oprócz tego wiele z nich jest wielofunkcyjnych – pozwalając mierzyć temperaturę pokarmów, płynów, kąpieli oraz pomieszczeń. Wyposażone są także w duże, czytelne wyświetlacze LCD.

Bezdotykowy termometr Microlife to sprzęt, który pozwala niezwykle szybko zmierzyć ciepłotę ciała. Jest to szczególnie przydatna funkcja w przypadku dzieci i niemowląt, u których czynność ta wykonywana tradycyjnym rtęciowym urządzeniem była wielkim wyzwaniem. Zastosowanie tego nowoczesnego sprzętu pozwala uzyskać miarodajny wynik nawet w trakcie snu, bez obawy o jego zakłócenie. Oczywiście przede wszystkim wykorzystuje się go w stanach gorączki, do regularnego kontrolowania ciepłoty ciała.

Zapraszamy do zapoznania się z urządzeniami dostępnymi w naszym sklepie online. Chętnie doradzimy wybór optymalnego modelu. Każdy ze znajdujących się w ofercie termometrów Microliofe został precyzyjnie zaprojektowany i wykonany z wysokiej klasy materiałów. Dzięki temu urządzenia te są niezawodne, czego potwierdzeniem jest długa gwarancja. W zestawie znajdują się baterie, które zazwyczaj wystarczają na około 1000 pomiarów. Przed pierwszym użyciem sprzęt należy skalibrować zgodnie z zaleceniami producenta. Szczególowe informacje zawsze znajdują się w dołączonej instrukcji obsługi.