Znany na całym świecie doświadczony producent ciśnieniomierzy, firma OMRON ma w swej ofercie wiele nowoczesnych modeli takich urządzeń, które doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, jak i przychodniach oraz innych placówkach medycznych. Są to w pełni zautomatyzowane aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego i pulsu, które pomagają w diagnozowaniu zaburzeń pracy serca. Na poniższej stronie prezentujemy modele z mankietem zakładanym na ramię albo nadgarstek, dzięki czemu mogą Państwo zdecydować, które urządzenie będzie najwygodniejsze w obsłudze.

Rozwiń opis
Niektóre wielofunkcyjne ciśnieniomierze umożliwiają nawiązanie połączenia ze smartfonem i monitorowanie odczytu na jego ekranie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób sprawujących opiekę nad seniorami lub chorymi, ponieważ wykonując badanie, można w razie potrzeby oddalić się na chwilę i sprawdzić wyniki w urządzeniu mobilnym. Aplikacja OMRON connect pozwala na zarządzanie danymi przesyłanymi z aparatu i zapewnia dostęp do nich w każdym miejscu. Ciśnieniomierz zintegrowany ze smartfonem to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą regularnie kontrolować swój stan zdrowia.

Innowacyjne rozwiązania w produktach pomiarowych firmy OMRON

Dzięki temu, że w ciśnieniomierzach marki OMRON umieszczono wskaźnik założenia mankietu, użytkownicy nie muszą już więcej zastanawiać się, czy prawidłowo go założyli. Czujnik wykryje każdą nieprawidłowość (zbyt luźne lub ciasne zapięcie) i poinformuje o tym osobę wykonującą badanie. Dzięki temu nawet brak doświadczenia w wykonywaniu takich pomiarów gwarantuje ich dokładność. Nauka obsługi zajmuje chwilę.

Nowoczesne ciśnieniomierze dostępne na tej stronie, w zależności od wybranego modelu, mogą być wyposażone między innymi w:

  • mankiet Intelli Wrap, który gwarantuje precyzyjny pomiar w dowolnej pozycji ułożenia go nad łokciem,
  • wskaźnik AFib, dzięki któremu użytkownik uzyska informację na temat wykrycia migotania przedsionków i będzie mógł zapobiec rozwojowi związanych z tym chorób, odpowiednio wcześnie zgłaszając się do lekarza,
  • funkcję wykonywania przez ciśnieniomierz 3 pomiarów w krótkim odstępie czasu (co 30 s), na podstawie których jest wyciągana średnia,
  • opcję pozwalającą na porównywanie aktualnych i historycznych wyników zapisanych w urządzeniu,
  • funkcję wykrywania nadciśnienia oraz zaburzeń rytmu pracy serca.

Urządzenie może wykrywać również poruszanie się ciała, zapobiegając zafałszowaniu pomiaru, który może mieć miejsce przy zbyt gwałtownych ruchach.

Intuicyjna obsługa dzięki prostej budowie ciśnieniomierza

Podstawowa zaleta każdego nowoczesnego aparatu pomiarowego to łatwa obsługa w każdych warunkach. Zalicza się do nich także ciśnieniomierze OMRON, które z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w domach, jak i placówkach medycznych. Ich specjalna konstrukcja i oprogramowanie zmniejszają ryzyko błędów pomiarowych, ponieważ za każdym razem sygnalizują nieprawidłowo założony mankiet albo zbyt gwałtowny ruch uniemożliwiający odczyt. Dzięki połączeniu z aplikacją w telefonie komórkowym użytkownik ciśnieniomierza może mieć wygodny dostęp do aktualnych i historycznych wyników i porównywać je ze sobą. To rozwiązanie sprawdza się także podczas wizyt lekarskich, gdy pacjent może przedstawić specjaliście historię pomiarów.

Od kiedy na rynku pojawiły się urządzenia firmy OMRON, regularna kontrola ciśnienia krwi stała się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Duży i czytelny wyświetlacz oraz wiele potrzebnych funkcji sprawiają, że taki ciśnieniomierz stał się niezbędny dla wielu osób dbających o zdrowie i regularną diagnostykę. Te doskonałe aparaty są wykorzystywane m.in. w opiece nad osobami przewlekle chorymi i seniorami, ponieważ łatwo je uruchomić i odczytać wynik. Poza tym prezentowane na stronie urządzenia mają wbudowaną pamięć o dużej pojemności. W większości modeli jest to 100 badań dla 2 użytkowników. Takie rozwiązania dają możliwość korzystania z aparatów przez różne osoby, gdyż ich dane są zapisywane oddzielnie, więc każdy bez trudu może śledzić własne.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania – ciśnieniomierze OMRON to najlepszy pomocnik w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia

Producent ciśnieniomierzy – firma OMRON gwarantuje, że jej wyroby są całkowicie bezpieczne dla użytkowników i mogą być stosowane również do badań kobiet w ciąży, diabetyków i osób ze stanem przedrzucawkowym. Regularna kontrola ciśnienia tętniczego i pulsu jest zalecana każdego, niezależnie od wieku, płci oraz aktualnego stanu zdrowia. Dzięki wykorzystaniu w tych nowoczesnych urządzeniach technologii Intellisense zapewniono optymalizację prędkości napełniania mankietu oraz utrzymywanego w nim odpowiednio wysokiego ciśnienia powietrza, aby z jednej strony wyniki były dokładne, ale i jednocześnie zapewnić komfort użytkowania.

Wszystkie ciśnieniomierze tej firmy są sprzedawane wraz z długą gwarancją producenta. W zestawie zawsze znajduje się dokładna, bardzo czytelna instrukcja obsługi, dzięki której nauka dokonywania pomiarów nawet niedoświadczonym osobom zajmuje niewiele czasu.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.94 (98.8%)
Na podstawie: 25 ocen