Żylaki na rękach to – na szczęście – dość rzadki widok. Przyczyniają się one do nieestetycznego wyglądu rąk, a nieleczone, mogą prowadzić m.in. do bólu i owrzodzeń. Kiedy jesteśmy na nie najbardziej narażeni i jak możemy przeciwdziałać ich powstawaniu?

Rękawice uciskowe jako forma protekcji dłoni

Żylaki rąk objawiają się w formie opuchniętych zgrubień żylnych, które przyczyniają się do nieestetycznego wyglądu dłoni, tym samym zaś – do złego samopoczucia i kompleksów. Wśród ich głównych przyczyn wymienić można m.in. uwarunkowania genetyczne, zanikanie z wiekiem tkanki tłuszczowej, zaburzenia hormonalne czy nadmierne forsowanie żył podczas pracy fizycznej. Do ich powstania mogą również przyczynić się choroby układu krążenia czy przyjmowanie środków antykoncepcyjnych. Choć z początku stanowią zaledwie defekt estetyczny, ich rozwój może prowadzić do powstawania bólu, obrzęku, a nawet nadżerek czy wrzodów.

Usunięcie istniejących żylaków może zostać przeprowadzone drogą zabiegu laserowego lub chirurgicznego, a także poprzez skleroterapię, czyli wprowadzenie do żył substancji likwidującej. Jeżeli jednak chcemy zapobiec ich powstaniu, powinniśmy stosować odpowiednie działania profilaktyczne. Dobrą praktyką jest tutaj noszenie specjalistycznych rękawów i rękawiczek uciskowych.

Elastyczne rękawice Veera Silver wykonane są z miękkiej bawełny, w którą wplecione zostały włókna srebra, węgla i miedzi. Dzięki ergonomicznej strukturze ich noszenie nie wywołuje dyskomfortu dłoni, a ponadto jest możliwe również przy jednoczesnym użytkowaniu rękawic roboczych. Rękawice elastyczne pomogą nam zwalczyć ból i usunąć obrzęki, a także będą działać wspomagająco w przypadku stanów zapalnych stawów. Polecane są szczególnie osobom w wieku średnim i starszym, które zmagają się z takimi przypadłościami jak obrzęk i bóle stawów oraz stany zapalne.

Oprócz tego profilaktyka przeciwżylakowa powinna obejmować stosowanie diety bogatej w węglowodany i błonnik. Należy też suplementować rutynę i diosminę, a także unikać podnoszenia ciężarów i przyjmować leki wspomagające krążenie.

Wróć do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *