Podkolanówki i rajstopy uciskowe mogą być produkowane przez różnych producentów, skuteczność wyrobów przeciwżylakowych bywa różna zwłaszcza jeśli kupione są z przypadkowego miejsca, czy też firmy, których produkty nie przechodzą żadnych testów jakości. Jak zakupić dobre podkolanówki przeciwżylakowe? Jak je prawidłowo używać?
Od czego pojawiają się problemy z żylakami?
Problemy z krążeniem w kończynach dolnych dotyczą coraz młodszych osób z różnych środowisk zawodowych. O tym, że żyły są słabe i nie wytrzymują obciążeń, świadczy coraz częstsze obserwowanie początkowo puchnięcie kończyn, ich ból. Na początku są to sporadyczne sytuacje, jednak jeśli nic się z tym nie zrobi, obrzęki będą pojawiać się częściej, doprowadzając do powstania żylaków.
Wbrew powszechnym przypuszczeniom to nie praca siedząca jest mordercza dla kondycji żył, a praca stojąca. W pozycji stojącej droga krwi od stóp do serca jest wyjątkowo długa i sprzeczna z prawami fizyki. Budowa żył nie ułatwia również ruchowi pionowemu w górę. Ruchy stawu skokowego, skurcze mięśni wypychają krew do serca, a zastawki bronią przed jej cofaniem się.
Podkolanówki z atestem jakości
Celem zmniejszenia uczucia zmęczenia nóg i poprawy przepływu krwi w kończynach służą wyroby przeciwżylakowe. Te produkowane przez firmy produkujące wyroby medyczne są w pełni bezpieczne i występują w kilku „stopniach ucisku”. Wyróżnia się rajstopy kompresyjne, przeciwżylakowe, antyżylakowe, uciskowe, przeciwzakrzepowe. Przeciwzakrzepowe produkty to nie wyroby przeciwżylakowe. W odróżnieniu od podkolanówek uciskowych te są przeznaczone wyłącznie dla osób z wysokim ryzykiem zakrzepów, zatorów żylnych, stosowane po operacjach lub w trakcie długotrwałego unieruchomienia.
Wyroby medyczne przeciwżylakowe w postaci podkolanówek i rajstop wyróżniają się różnym stopniem kompresji i dużą skutecznością. Pomagają odpowiednio do siły działania w uczuciu ciężkich nóg, skurczy, czy też łagodnych zmian żylakowych po ciężkie przypadki i konieczność stosowania głębokiego ucisku.
Wróć do bloga